Oświetlenie jako element stylu – kryształowa plafoniera

Oświetlenie to ta część aranżacji, która bywa najczęściej bagatelizowana i lekceważona. Przypisujemy jej najmniejsze znaczenie, koncentrując się na meblach, tekstyliach i dodatkach, co nie oznacza, że światło traci przez to swoją wartość stylistyczą w mieszkaniu. Wręcz przeciwnie – źle dobrane potrafi zepsuć każdy precyzyjny wystrój.

Światło i kryształ – wystrój w stylu glamour

kryształowe plafonieryOświetlenie w domu po prostu tworzy odpowiedni klimat, a zastosowane do niego klosze lub inne stylizacyjne dodatki mogą zostać znakomicie wykorzystane do uzupełnienia wystroju mieszkania. Przykładem takiego zastosowania są kinkiety lub kryształowe plafoniery. Dekoracyjne miejsce na suficie wprowadza w pomieszczeniu prawdziwie staromodny, a nawet barokowy look. Zdobienia na bazie koła, często uzupełnione sztukateriami, są bardzo wyrazistym akcentem stylizacyjnym, który ostatnio zyskuje coraz większą popularność w aranżacjach. Gdy do podświetlanej plafoniery zamiast gipsatury dodamy kryształ – otrzymamy efekt eleganckiego i wyrafinowanego glamour. Dzięki niemu  rozbłyśnie nie tylko sufit, lecz także cały pokój. Płaska, szeroka, wypełniona światłem i połyskujaca kryształami plafoniera zapewni nam styl elegancki, perfekcyjny, godny gustownego salonu. Z tak  pięknym i wyrazistym dodatkiem możemy być spokojni o jakość wystroju pokoju dziennego zarówno w nocy, jak i w dzień.

Łatwo zapomnieć o wadze światła w domu, co jednak nie pomniejsza jego roli. Instalacja świetlna może uzupełnić aranżację lub zepsuć nawet najlepszy i najbardziej udany look. Dobrze zastanowić się nad jej rozmieszczeniem oraz doborem kloszy, dzięki czemu nasz wystrój stanie się nie tylko zadowalający, lecz także pokazowy. Szczególnie elementy zdobione kryształem zafundują nam piękny i ciekawy efekt.